Kurs JAKUB w naszej Parafii - relacja

W weekend 5-7.11.2023 r. w naszej parafii odbyły się rekolekcje dla mężczyzn: "Kurs Jakub". To autorski kurs Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea, działającej również przy naszej parafii. Poniżej zamieszczam fragmenty świadectw z tego kursu:

"Otrzymałem łaskę usynowienia, ale także łaskę bycia ojcem w wymiarze duchowym, abym mógł się w pełni spełnić"
"Bóg jest dobrym Ojcem i nie pozostawia mnie bez odpowiedzi na ważne dla mnie pytania i wątpliwości. Towarzyszy mi w każdym momencie mojego życia."
Zenon - 63 lata

"Zobaczyłem prawdę o sobie i to, że Bóg nadal we mnie wierzy i mi pomoże. Nie zraża się moimi porażkami."
Mirek - 63 lata

"Najważniejszy w tym kursie dla mnie był piękny list od Ojca z nieba! Zapewnił mnie że wszystko mi już wybaczył i mnie bardzo kocha"
"Pragnę się uczyć ojcostwa duchowego względem tych, których spotykam na mojej drodze"
Sławek - 65 lat

"Otrzymałem siłę do dalszej walki o błogosławieństwo dla siebie i o mądre towarzyszenie dzieciom na ich drodze poszukiwania własnej tożsamości.
Otrzymałem także poczucie męskiej wspólnoty. Dziękuję Wam Bracia, że jesteście!"
"Nie poddawać się, szczególnie tam, gdzie czuję się słaby - Bóg potrzebuje mojej słabości, by móc tam działać ze swoją mocą!"
Grzegorz - 50 lat

"Otrzymałem miłość Boga Ojca do mnie i zrozumienie że jestem kimś ważnym w oczach Boga i że jestem synem samego Króla"
Mariusz - 42 lata

"Otrzymałem nowe spojrzenie na ojcostwo duchowe, dobrą atmosferę braterstwa - umocnienie"
"Mam walczyć jak Jakub o swoją tożsamość i błogosławieństwo Boga"
Adam - 47 lat

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA jest katolicką, charyzmatyczną wspólnotą ewangelizacyjną, która zrzesza obecnie kilka tysięcy członków w wielu miejscach Polski i Europy (Wielka Brytania, Bułgaria, Austria, Ukraina, Holandia, Niemcy, Czechy). Jest to dzieło powstałe przy Zgromadzeniu Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Celem istnienia Wspólnoty jest nowa ewangelizacja, czyli niesienie innym zbawienia i nadziei płynącej z osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem w mocy Ducha Świętego.

Członkowie Wspólnoty uczęszczają na cotygodniowe spotkania, które nazywamy Domami Zmartwychwstania. Każdy taki dom to grupa około 7-10 osób, które wspólnie się modlą, czytają Słowo Boże i dzielą między sobą tym, jak Pan Bóg działa w ich życiu. Grupy te są otwarte na przyjmowanie nowych członków. Spotkania odbywają się zazwyczaj w domach prywatnych, w ciepłej, życzliwej atmosferze.

Jeleniogórska Galilea ma swoją parafię centralną w Kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach, jej lokalnym opiekunem z ramienia parafii jest ks. Mariusz Majewski. Na terenie parafii działa jeden Dom Zmartwychwstania. Inne Domy znajdują się w centrum Jeleniej Góry a także w Jeżowie Sudeckim, Kowarach, Mysłakowicach, Podgórzynie a także w Legnicy. Prowadzimy również spotkania internetowe.

Po zakończeniu Kursu Jakub, w niedzielę 5 listopada o godz. 15.00 w Kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze oraz w budynku Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej u św. Pankracego miało miejsce uroczyste świętowanie Wspólnoty Galilea. Gościliśmy na tym spotkaniu księdza biskupa Piotra Wawrzynka oraz pasterza całej Wspólnoty Galilea ojca Krzysztofa Czerwionkę CR. Ksiądz Biskup odprawił Eucharystię w intencji wspólnoty. Następnie miało miejsce pobłogosławienie małżeństwa, które podjęło się odpowiedzialności za nią przez najbliższy rok. Był czas na rozmowy, umacnianie relacji, a na koniec o. Krzysztof wygłosił konferencję, odnosząc się do Słowa dla Wspólnoty Galilea na rok 2023: "Na nowo w bliskości Jezusa: Do życia w drodze osobistego wzrostu i zaangażowania" (Mt 15, 29-39).

To był dobry czas wspólnej modlitwy, rozmów i powołań... do życia w drodze!